Salvei lehed


2,50 

Saialill, (Salvia officinalis
Lehed teeks või tõmmiseks

Laost otsas

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Saialill, (Salvia officinalis

Salveimahl ravib halvasti paranevaid haavu ja haavandeid (troofilisi haavandeid) ning veenipõletikke. Juuste väljalangemise korral hõõrutakse peanahka salveimahlaga. Ravivalt toimib salvei ka parodontoosi puhul.

Rahvameditsiinis on salveid tarvitatud tõmmise ja teena. Teeks võetakse 5 g ürtiklaasi keeva vee kohta ja lastakse 15-20 minutit tõmmata. Teed hoitakse suus, loputatakse suud ja kuristatakse kurku, kuid seda ei neelata alla.

Rahvameditsiinis on salvei tuntud ka kui üleminekuvaevusi taandav ravim. Salveitee kaotab öise paduhigistamise ja nõrkustunde; ainevahetuse korrastudes organism tugevneb. Oli aeg, millal salveid peeti imerohuks, temaga tehti noorenduskuure ja ta aitas rasvumise vastu. Sel pole alust peale hea usu.

Salveikeediseks võetakse üks teelusikatäis ürti, pannakse keevasse vette (üks klaas) ja keedetakse 3 minutit õrnal tulel kaane all. Seejärel lastakse 5 minutit tõmmata ja kurnatakse. Salveikeedist üle kahe klaasi päevas ei tarvitata. Üldse ei sobi salvei pidevaks tarvitamiseks: teda juuakse üks nädal järjest ja tehakse siis kolmenädalane vaheaeg.

Kui gripp või mõni külmetushaigus on laastanud teie tervist ja kuidagi ei taastu hea enesetunne, tehke salveiteed ja jooge mõned päevad üks tass päevas.

Salveisuits, sütel põletatud salveilehed või ruumide pesu salveitõmmisega desinfitsserib ruume ja tõrjub koisid.